fbpx

Pole Dance – nasz przepis na zgrabne ciało.

Pole Dance na najwyższym poziomie

Pole Dance – nasz przepis na zgrabne ciało.

Jakie mięśnie pracują podczas treningu Pole Dance? Najszybsza odpowiedz na to pytanie to: WSZYSTKIE! Barki, ramiona, przedramiona, pośladki, uda, łydki, brzuch i plecy – podczas treningu Pole Dance pracuje dosłownie każdy mięsień. Pole Dance to jeden z tych nielicznych sportów, który dosłownie angażuje całe Twoje ciało. Oczywiście to jakie mięśnie zaangażujesz w danej chwili zależy od figur jakie będziesz wykonywać. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź poniżej!

Koordynacja i równowaga

Pole Dance wykształca niesamowitą koordynacje i równowagę. Nauka obrotów, spinów, piruetów nauczy Cię kontrolować swoje ciało, angażując i wzmacniając przy tym mięśnie core.

Biceps i Triceps

Za każdym razem kiedy podciągasz się na rurze, angażujesz biceps do pracy, dlatego podczas treningu Pole Dance Twój biceps naprawdę mocno popracuje. Tricpes jest zaangażowany głównie przy ruchach wypychających. Wiele Pole Dance’owych figury czy obrotów wymaga jednoczesnego ruchu pociągania i wypychania(push/pull) – dlatego podczas treningu na zamianę będzie angażowany zarówno biceps jak i triceps.

Nogi i Pośladki

Fale ciałem, wejścia na rurę, floorwork, exotic, szpagaty – to wszystko sprawia, że Twoje nogi i pośladki porządnie popracują. Uwierz mi na słowo, że Pole Dance i Exotic to przepis na piękne i zgrabne nogi i pośladki.

Plecy

W Pole Dance istnieje cała masa figur polegających na unoszeniu ciała używając głownie(a czasami tylko) mięśni pleców. Mięsień równoległoboczny oraz mięsień naramienny odpowiadają nie tylko za unoszenie nas w trakcie wspinaczki czy invertów, odpowiadają również za stabilizacje. W szczególności kiedy wisisz głową w dół i masz jedną lub dwie nogi oddalone od rurki.

Barki i Klatka

Każda Pole Dance’owa figura, w której używasz rąk aby odpychać się o rurki będzie wzmacniać zarówno mięśnie barków jak i mięśnie klatki piersiowej. Podciąganie się na rurkę, w kontrolowany sposób, przypomina podciąganie na drążku(chin up) dobrze Wam znane z siłowni. Podciąganie wzmacnia Twoje mięśnie naramienne, mięsień czworoboczny, górne części ramienia oraz mięsień równoległoboczny.

Mięśnie brzucha i Core

Praktycznie każda, wykonana dokładnie i z gracją figura będzie angażować Twoje mięśnie brzucha i core do pracy. Kluczową role przy wchodzeniu do figur odwróconych, odgrywa głownie mięsień poprzeczny brzucha.

Biodra

Podnoszenie nóg w kontrolowany sposób, nie zależy tylko i wyłącznie od mięśni Core. Każda figura wymagająca podnoszenia nóg, np boomerang czy Shoulder Mount będzie angażować zarówno mięsień poprzeczny brzucha jak i uda oraz biodra.

Jak widzisz Pole Dance to sport, który gwarantuję Ci trening całego ciała, a jeśli marzysz o porządnym cardio, to wybierz zajęcia Exotic. Pole Dance, Exotic i zbilansowana dieta to idealny przepis na zdrowe i piękne ciało 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *