fbpx

ZAJĘCIA ZE STRECHINGU

Pole Dance na najwyższym poziomie

Rozciąganie to zajęcia, które mają na celu przede wszystkim rozluźnić mięśnie, zwiększyć ruchliwość, a także wspomóc regenerację. Stretching wykonujemy podczas każdych zajęć z pole dance, exotic i high heels. Dzięki kilkunastominutowym ćwiczeniom rozciągamy poszczególne partie mięśni, których używamy podczas treningów przy drążku. Warto pamiętać jednak o tym, że rozciąganie to nieodłączny element każdej aktywności fizycznej. W Pole Star Academy prowadzimy również zajęcia w całości poświęcone stretchingowi. Jeśli więc potrzebujesz rozluźnić mięśnie lub chcesz popracować nad ich elastycznością i gibkością, zapraszamy na zajęcia.

Przygotuj mięśnie do treningu na rurze

Do wykonywania ewolucji na drążku mięśnie i ścięgna powinny być odpowiednio elastyczne, dlatego przed każdym treningiem pole dance należy zrobić porządną rozgrzewkę z rozciąganiem. Jeśli zatem nie potrafisz zrobić szpagatu, albo wykonać pełnego skłonu – zajęcia ze strechingu są idealne dla Ciebie. Przy regularnych ćwiczeniach z dnia na dzień uelastycznisz i rozluźnisz wszystkie partie mięśniowe niezbędne do treningów pole dance, high heels czy exotic pole. Dzięki temu wykonanie szpagatu, sznurka czy mostka na rurze nie będzie dla Ciebie więcej problemem. Co więcej, rozciąganie pomaga w szybszej regeneracji mięśni po każdym treningu i zapobiega nadmiernym zakwasom. Pomaga również wyciszyć i uspokoić organizm po intensywnym treningu na rurze.

Rozciąganie polecamy przede wszystkim osobom, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej bądź stojącej. Pomoże także tym, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem czy ramionami. Stretching to także świetny trening dla osób, które skarżą się na sztywność czy bóle napięciowe. Co więcej, rozciąganie pomaga w szybszej regeneracji mięśni po każdym treningu i zapobiega nadmiernym zakwasom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć pole dance.

Kiedy warto zapisać się na zajęcia ze stretchingu?

Prawidłowe rozciąganie przed, jak i po treningu jest kluczowe w utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Ale stretching polecamy również osobom, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej bądź stojącej. Pomoże także tym, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem czy ramionami. Stretching to także świetny trening dla osób, które skarżą się na sztywność czy bóle napięciowe. Dzięki prostym ćwiczeniom rozciągającym i rozluźniającym, przyniesiesz ulgę zmęczonym mięśniom. Ponadto stretching poprawia koordynację całego ciała, zmniejsza ryzyko kontuzji i poprawia krążenie. Co ważne, nie tylko zwiększa on elastyczność i gibkość, ale wpływa również na prawidłową postawę ciała i obniżenie stresu. Na zajęciach pokazujemy ćwiczenia, które z powodzeniem możesz wykonywać również w domu.