fbpx

Rozciąganie – zajęcia ze stretchingu

Pole Dance na najwyższym poziomie

Rozciąganie to zajęcia, które mają na celu przede wszystkim rozluźnić mięśnie, zwiększyć ruchliwość, a także wspomóc regenerację. Stretching pomoże także przygotować ciało do takich pozycji, jak szpagat, sznurek czy mostek. Warto pamiętać o tym, że rozciąganie to nieodłączny element każdej aktywności fizycznej. Przed każdym treningiem pole dance należy zrobić porządną rozgrzewkę z rozciąganiem.

Zalety rozciągania

Zajęcia z rozciągania są bardzo dobrym treningiem uzupełniającym do treningów pole dance. Stretching przygotowuje mięśnie do wykonywania ruchów i figur przy rurce. Dzięki rozciąganiu, mięśnie stają się bardziej elastyczne. Stretching poprawia koordynację całego ciała, zmniejsza ryzyko kontuzji i poprawia krążenie. Co ważne, wpływa również na prawidłową postawę ciała, obniżenie stresu czy rozluźnienie spiętych mięśni. Stretching zwiększa elastyczność i gibkość.

Rozciąganie polecamy przede wszystkim osobom, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej bądź stojącej. Pomoże także tym, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem czy ramionami. Stretching to także świetny trening dla osób, które skarżą się na sztywność czy bóle napięciowe. Co więcej, rozciąganie pomaga w szybszej regeneracji mięśni po każdym treningu i zapobiega nadmiernym zakwasom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć pole dance.