fbpx

5 najgorszych powodów żeby nie spróbować Pole Dance

Pole Dance na najwyższym poziomie

5 najgorszych powodów żeby nie spróbować Pole Dance

Od jakiegoś czasu trwa moda nie tylko na zdrowy tryb życia, ale także na poszczególne dyscypliny sportowe – w tym pole dance. Pewnie nie jeden raz widziałaś w różnych mediach społecznościowych nagrania i zdjęcia pięknych i smukłych pole dancerek albo koleżanek, które całkiem niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tym sportem, a już mogą pochwalić się efektownymi pozycjami przy rurce. A może lato zleciało Ci na nowego rozmyślaniach na temat tego sportu, ale wielokrotnie już stwierdziłaś, że pole dance nie jest dla Ciebie? A może hamak albo kanapa były zbyt wygodne i myśl o poceniu się na sali treningowej przyprawia Cię o zimne poty? Nasi sekretni wysłannicy odbyli już podróż do Twojej głowy i znamy wszystkie powody, dla których dotychczas nie spotkaliśmy się przy rurce.

1. Mam za słabe ręce.

Klasyka sama w sobie. Wymówka powtarzana jak mantra przez 90 procent dziewczyn. Czas najwyższy zmierzyć się z tą wymówką i obalić pewien mit! Żeby zacząć trenować taniec na rurze nie musisz przerzucać opon, nie musisz mieć bicka jak światowej sławy kulturystka, nie musisz nawet robić pompki. Owszem, Pole Dance wymaga siły, ale ten na trochę wyższym poziomie, a Ty przecież będziesz zaczynać od podstaw . Czy Pole Dance wymaga silnych rąk? Tak. Czy wymagamy od osób początkujących silnych rąk? NIE! Siła to rzecz nabyta, będzie wzrastać z treningu na trening. W naszej szkole prowadzimy specjalne rozgrzewki, których celem jest wzmacnianie i rozciąganie wszystkich partii mięśni naszych kursantek, więc możesz być spokojna, że na zajęciach dasz sobie radę! Zaczynamy od podstawowych obrotów na rurce a po czasie dokładamy coraz trudniejsze elementy, na które – uwierz mi – Twoje „słabe” ręce będą już gotowe 🙂

2. Jestem za mało rozciągnięta.

A kto Ci powiedział, że żeby zacząć trenować Pole Dance musisz być gibka jak chińska gimnastyczką? Owszem, są figury, które wymagają rozciągnięcia, ale na bank nie będziesz ich robić na pierwszy zajęciach, nawet przez pierwsze miesiące. W trakcie zajęć będziemy pracować nad Waszymi zakresami, a jeśli będzie chciała skupić się bardziej na rozciąganiu to w Pole Star Academy prowadzimy osobne zajęcia ze Strechingu. Aaa i zdradzę Ci jeszcze mały sekret – w niektórych figurach można trochę oszukać i nawet jeśli Twój szpagat to kąt 90 stopni, to na rurce da się to oszukać 😉 Nauczymy Cię trików, dzięki którym będziesz wyglądać lekko i powabnie jak rosyjska primabalerina.

3. Wstydzę się.

No jasne, że się wstydzisz. Przychodzisz to nowego miejsca, nikogo nie znasz, boisz się, że nie dasz sobie rady. My to rozumiemy, dlatego gwarantuję Ci, że już u progu naszego studia przywita Cię nasza instruktorka, pokaże, gdzie jest szatnia, oprowadzi po szkole i sprawi, że natychmiast zapomnisz o wszystkich Twoich strachach i poczujesz się jak w domu. U nas wszystkie się znamy. Pamiętaj, że na pierwsze zajęcia przychodzą wszystkie dziewczyny na poziomie początkującym, one tak samo jak ty mają swoje obawy, wstydzą się. Naprawdę nie ma się czego, w końcu w Pole Star Academy królują same babki. Jesteśmy tutaj, żeby się wzajemnie wspierać a nie oceniać

4. Zanim się zapisze, muszę pochodzić na siłownie.

Zanim zaczniesz swoja przygodę z Pole Dance, chcesz najpierw schudnąć, wzmocnić się itp, ale bądźmy ze sobą szczere, masz już ten karnet na siłownie? Tak myślałam. Taniec na rurze to mega alternatywa dla siłowni – wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz ciało, a to wszystko w babskim gronie w luźniej i ciepłej atmosferze. Masz kilka zbędnych kilogramów, trochę tłuszczyku tu i ówdzie, cellulit ? No i co z tego! My też go mamy, a jeśli nie mamy to tylko dzięki Pole Dance! Więc nie oszukuj się dłużej, zbierz tyłeczek z kanapy, zapisz się do grupy i zacznij swoja przygodę z Pole Dance !

5. Jestem za stara.

No jeśli podchodzisz już po osiemdziesiątkę całkiem możliwe, ale z drugiej strony – nie takie rzeczy świat już widział. Jeśli nie, to wybacz, ale za stara nie jesteś. Pole Dance odmienił życie, nie jednej dziewczyny, zarówno 20-latki, 30-latki jaki i 40-latki. Pole Dance to przede wszystkim świetna zabawa, a zadaniem instruktora jest dostosować poziom zajęć do grupy i jej uczestników. Przychodzisz, żeby się dobrze pobawić, odstresować , wyrzeźbić ciało a przede wszystkim odkryć nową pasję i zrobić coś dla siebie. A kto wie, może Pole Dance odmieni Twoje życie Nie bój się spróbować i daj sobie szansę!

Pole Star Academy, to szkoła tańca Pole Dance w Szczecinie, w której stawiamy na domową i przyjazną atmosferę, gdzie wszystkie się znamy, przełamujemy bariery i cieszymy się sportem !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *