fbpx

Exotic Generation – krótka lekcja o Exotic.

Pole Dance na najwyższym poziomie

Exotic Generation – krótka lekcja o Exotic.

W Pole Star Academy kochamy Exotic Pole. Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć Wam nieco ten styl i opowiedzieć o jednych z największych zawodów Exotic Pole na świecie.

EXOTIC GENERATION to jedno z największych wydarzeń w świecie Exotic Pole Dance, które po raz pierwszy odbyło się w 2016 roku w Moskwie, w 2017 roku zawody zostały zorganizowane w Rosji, we Włoszech i na Ukrainie, rok później dołączyła Polska, Niemcy i Francja a w 2019 Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Brazylia. Exotic Generation gromadzi na scenie najlepsze tancerki z całego świata, w ich wykonaniu można podziwiać niesamowite show stworzone w jednym z trzech stylów. Formuła Exotic Generation została stworzona przez Tatyane Marsheve, pole dancerekę i choreografkę, która na potrzeby zawodów podzieliła Exotic na trzy style:

EXOTIC FLOW

Ten styl nie wymaga się ciężkich i skomplikowanych tricków. W Exotic Flow tricki są jedynie akcentem, dekoracją. Ten styl, główny nacisk kładzie jest na choreografie „blisko rurki”, która obejmuje pozycje, floorwork, który stał się charakterystycznym elementem tego stylu. Najważniejsze są powolne,  płynnie łączone ruchy, które tworzą jedną spójna całość.


EXOTIC OLD SCHOOL

Ten styl powraca do korzeni Exotic. Ta kategoria jest bardziej zbliżona do „striptizu”. Główny nacisk kładziony jest na zmysłowość i kobiecość, na sensualność i pasję! Klasyka w najlepszym wydaniu !

EXOTIC HARD

Ta kategoria przeznaczona jest dla tych, którzy kochają „styl australijski”, „styl Kody”. Ten styl stawia na tricki, dynamiczne przejścia i energie! Tricki muszą być wplecione w choreografie. Exotic hard to show, a nie zestaw różnych elementów na rurce. Ważny jest wizerunek, pomysł i kompozycja!

W ten weekend odbyły się zawody EXOTIC GENERATION BRASIL, a sędziowała je miedz innymi Malwina GS, która już niedługo odwiedzi nas w Szczecinie i poprowadzić specjalne dla Was aż 3 godziny warsztatów. Poniżej filmik Malwiny z Exotic Generation Poland, ostrzegam, po obejrzeniu tego show, trzeba zbierać szczękę z podłogi 😀

W naszej szkole Pole Dance w Szczecinie na obecna chwile odbywa się aż 7 godzin zajęć Exotic w tygodniu. Podczas zajęć dziewczyny uczą się różnych choreografii, tak, żeby każda z naszych kursantek mogła odnaleźć swój własny, niepowtarzalny styl. Jako jedyna szkoła Pole Dance w Szczecinie w swojej ofercie posiadamy zajęcia Exotic Tricks, na których uczymy tricków charakterystycznych dla tego stylu.

Zajęcia Exotic prowadzi Karolina Szwedzińska :))

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *