fbpx

Fakty i mity na temat tańca na rurze

Pole Dance na najwyższym poziomie

Fakty i mity na temat tańca na rurze

kobieta na rurze

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób rozpoczyna swoją przygodę z tańcem na rurze. Ta kategoria tańca pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała, a także poprawić swoją samoocenę i wzmocnić pewność siebie. Podczas zajęć można poprawić także koordynację ruchową i świadomość swojego ciała. Niestety, wraz z rosnącą popularnością pojawiły się różne mity związane z tańcem na rurze, przez które wiele osób zrezygnowało ze spróbowania swoich sił.

Jakie są najczęściej powielane mity na temat tańca na rurze?

Niestety nadal wiele osób utożsamia pole dance z klubami nocnymi. Obecnie taniec na rurze jest bardziej formą sportu w połączeniu z tańcem, która nie ma nic wspólnego z klubami. Tak naprawdę na obecny kształt tańca na rurze wpływają dyscypliny sportu znane już w starożytności – tu można przeczytać trochę więcej na ten temat. Podczas ćwiczeń wzmacniane są wszystkie partie mięśni. Regularne treningi pole dance wpływają na poprawę ogólnej kondycji i wzmocnienie ciała.

Następnym, bardzo często powtarzanym mitem jest to, że tylko wysportowane i silne panie mogą rozpocząć swoją przygodę z tańcem na rurze. Lekcje tańca na rurze są dla każdego, na zajęciach pole dance dla początkujących każdy ćwiczy zgodnie ze swoimi możliwościami. Wraz ze wzrostem zaawansowania mięśnie stają się silniejsze i bardziej rozciągnięte. Na zajęcia pole dance może zapisać się każdy, niezależnie od wieku czy wyglądu figury. Zajęcia te mają sprawiać przyjemność i pomagać w poprawie samopoczucia.

Z jakimi jeszcze mitami na temat pole dance można się spotkać?

Wiele pań rezygnuje z zajęć pole dance ze strachu przed nadmiernym rozbudowaniem muskulatury. Podczas ćwiczeń całe ciało pracuje, staje się wytrzymałe, elastyczne i wymodelowane, jednak ten rodzaj zajęć z pewnością nie spowoduje nadmiernego przyrostu mięśni. Ze względu na dużą intensywność zajęć w trakcie tańca spalane jest sporo kalorii, więc mają spory wpływ na zmniejszenie masy ciała.

Jak widać, zajęcia pole dance są dedykowane praktycznie każdemu. Osoby, które chcą wzmocnić swoje ciało, znaleźć ciekawe i rozwijające hobby, poprawić koordynację ruchową, lub poprawić swoją pewność siebie z pewnością będą zadowolone z rozpoczęcia swojej przygody z tańcem na rurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *