fbpx

Dlaczego na naukę tańca nigdy nie jest za późno?

Pole Dance na najwyższym poziomie

Dlaczego na naukę tańca nigdy nie jest za późno?

kobieta

Wiele osób uważa, że taniec jest lekarstwem dla ciała i duszy. Podczas tańca w organizmie wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Nauka tańca oprócz możliwości opanowania nowych umiejętności pozwala na poprawę wyglądu, sylwetki oraz samopoczucia. Wiele osób, uważa że nie wypada im podejmować się teraz nauki tańca z różnych powodów. Jest to mylne przeświadczenie, ponieważ to właśnie taniec przynosi największe korzyści zdrowotne, a do tego pozwala na rozwój osobisty. Jednym z rodzajów tańca, w którym praktycznie każda grupowa znajdzie coś dla siebie, jest pole dance. Pozwala on na rozwój mięśni i sprawia, że całe ciało staje się wysportowane i elastyczne. W trakcie zajęć w niewielkiej grupie każdy może poczuć się swobodnie, oraz rozwijać się zgodnie z własnymi możliwościami. Na zajęciach mile widziany jest każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z pole dance, niezależnie od tego, w jakim jest wieku i jak wygląda. 

Dlaczego osoby w każdym wieku powinny podjąć się nauki tańca?

Co istotne, naukę tańca można rozpocząć już w wieku 6-7 lat. Oczywiście na początku są to zajęcia ogólne, a wraz z wiekiem dziecko samo określa jaki styl tańca odpowiada mu najbardziej. Świetnym wyborem jest pole dance, będący połączeniem akrobatyki oraz tańca. Podczas tańca pracują praktycznie wszystkie grupy mięśni, dzięki czemu już małe dzieci stają się elastyczne i zwinne, poprawiają także swoją koordynację ruchową. W tej grupie wiekowej ważny jest również aspekt społeczny – maluchy nawiązują nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach, rozwijają swoje umiejętności międzyludzkie i poznają przyjaciół na całe życie.

Wiele młodych osób, a także dorośli unikają nauki tańca, ponieważ boją się że sobie nie poradzą, lub będą zmuszeni do przyjmowania różnych figur tanecznych, które mogłyby odsłonić ich niedoskonałości lub przekroczyć ich możliwości fizyczne.  Tak naprawdę nauka tańca jest najlepszym możliwym wyborem dla tej grupy osób i w tej kategorii wiekowej również sprawdzi się pole dance. Zajęcia tego typu są naprawdę męczące i angażujące, dają większą świadomość swojego ciała oraz wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. Warto pamiętać, że tego rodzaju zajęcia nie odbywają się po to aby kogokolwiek zawstydzać, a wręcz przeciwnie –  pozwalają na przyjemne spędzenie czasu w kameralnym gronie, nabranie pewności siebie i rozwijanie bardzo ciekawej pasji, jaką jest właśnie pole dance.

Bardzo ciekawą odmianą pole dance są zajęcia Exotic. Ta odmiana pole dance pozwala na naukę płynnych, zmysłowych ruchów, a także różnego rodzaju tricków, piruetów czy obrotów. Cechą charakterystyczną tych zajęć jest taniec w butach nazywanych szklankami – jest to obuwie na wysokim obcasie z dużą platformą. W trakcie zajęć znacząco poprawia się świadomość własnego ciała, elastyczność oraz zwinność. Mięśnie wzmacniają się, pozytywnie wpływając na układ ruchu.  Zajęcia Exotic pozwalają na zyskanie pewności siebie oraz samoakceptacji, a także poprawienie swojej samooceny. Podczas zajęć każdy robi postępy w swoim tempie, bez nacisku i w przyjaznej atmosferze.