fbpx

Dlaczego zajęcia Exotic są doskonałą formą relaksu?

Pole Dance na najwyższym poziomie

Dlaczego zajęcia Exotic są doskonałą formą relaksu?

zajęcia Exotic

W aktualnym świecie, pełnym stresu, pędu i złych informacji każdy powinien znaleźć chwilę dla siebie, która pozwoli mu na odprężenie się, odsunięcie złych myśli i zrelaksowanie zarówno umysłu, jak i ciała. Każda z osób może mieć swój sposób na relaks, jednak dużej grupie w odprężeniu się pomaga aktywność fizyczna. Jednym z najlepszych sposobów na odprężenie się jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli zajęcia Exotic.

Czym są zajęcia Exotic i w jaki sposób pozwalają na zrelaksowanie się?

Zajęcia Exotic są jedną z odmian tańca na rurze. Wyróżnia je to, że podczas zajęć choreograficznych uczestnicy trenują w wysokich butach na platformie lub obcasie – tak zwanych „szklankach”. Zajęcia Exotic skupiają się przede wszystkim na nauce płynnych, zmysłowych ruchów, a także charakterystycznych dla tego rodzaju tańca piruetów, figur, obrotów oraz tricków. Zajęcia są dostosowane do poziomu zaawansowania, dzięki czemu uczestnicy nie muszą stresować się tym, że sobie nie poradzą.

Jak każda aktywność fizyczna, zajęcia Exotic powodują u uczestników wyrzut endorfin, czyli hormonu szczęścia. Podczas zajęć angażuje się naprawdę sporo grup mięśniowych, co sprawia, że po treningu większość osób z pewnością nie narzeka na jakość snu. Wykonywanie choreografii i nauka nowych tricków czy obrotów pozwala na oczyszczenie umysłu z zaprzątających głowę problemów, co również sprzyja relaksowi.

Dzięki tego rodzaju zajęciom uczestniczące w nich panie mogą na nowo poczuć się pewnie w swoim ciele. Oryginalne choreografie mają bardzo duży wpływ na to, że uczestniczki czują się zmysłowe, kobiece i piękne, co sprzyja samoakceptacji, a także relaksowi. Zwiększenie swojej pewności siebie pozwala na lepsze radzenie sobie ze stresem oraz nieprzyjemnymi sytuacjami, ma wpływ na mniejsze branie do siebie nerwowych sytuacji mających miejsce na przykład w pracy. Zajęcia Exotic pozwalają na oderwanie się od codzienności, wprowadzenie do życia ciekawego elementu, który pozwoli rozładować codzienne stresy i naładować baterie na następne wyzwania dnia codziennego.