fbpx

Co zyskasz dzięki zajęciom Pole Dance?

Pole Dance na najwyższym poziomie

Co zyskasz dzięki zajęciom Pole Dance?

kobieta na zajęciach pole dance

Pole Dance, czyli taniec na rurze od kilku lat stał się naprawdę popularny w naszym kraju. Uczęszczanie na zajęcia tego rodzaju ma pozytywny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na samopoczucie ćwiczących osób. Zajęcia Pole Dance są świetną aktywnością dla każdego, niezależnie od płci czy kondycji. Dodatkowo taniec na rurze bardzo pozytywnie wpływa na samoocenę i pewność siebie.

Jakie korzyści przynoszą zajęcia Pole Dance?

Taniec na rurze ma bardzo dobry wpływ na wzmocnienie mięśni całego ciała. Wbrew pozorom, utrzymanie się na rurce do ćwiczeń nie jest łatwe, jednak wraz z rozwojem umiejętności kursantek staje się coraz łatwiejsze. Wiele z osób chciałoby spróbować swoich sił w tej aktywności, jednak wstydzi się ze względu na swoją słabą kondycję czy masę ciała. Pole Dance to zajęcia dla każdego. Dzięki ćwiczeniom w małych, kameralnych grupach każda z kursantek może uczyć się w swoim tempie, pozbywając się zawstydzenia.

Podczas zajęć każdy może poczuć się swobodnie. Nawet osoby będące na poziomie zaawansowanym kiedyś zaczynały, a więc nie należy martwić się o to, że ktoś będzie nas oceniał. Regularne ćwiczenie pozwala na wzmocnienie mięśni w rękach, a także zwiększenie płynności ruchów. Każda aktywność fizyczna, w tym również zajęcia Pole Dance mają wpływ na produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Zajęcia Pole Dance są świetną propozycją dla osób planujących wieczór panieński czy urodziny. W znajomej grupie z pewnością łatwiej będzie nam zacząć, a każda z uczestniczek może sprawdzić, czy jest to sport dla niej. Zajęcia z tańca na rurze pozwalają również na poprawę mobilności całego ciała. Dla osób chcących zredukować masę ciała Pole Dance będzie świetnym rozwiązaniem – tańcząc można spalić naprawdę sporo kalorii. Podczas zajęć instruktorki uczą wykonywać różnego rodzaju figury i układy, których wykonywanie pozwala ćwiczyć i wzmacniać mięśnie, stale się rozwijać, a co za tym idzie – zwiększać swoją samoocenę i pewność siebie. Pole Dance jest tańcem dla każdego. Małe grupy pozwalają na indywidualne podejście do każdej kursantki, dzięki czemu każda z uczęszczających osób może rozwijać się w swoim tempie i budować pewność siebie, niezależnie od wyglądu czy poziomu zaawansowania.